Jak dobrać słowa kluczowe - Google AdWords Blog | SmartYou

Jak dobrać słowa kluczowe

techniki podstawowe

Odpowiednie dobranie słów kluczowych do kampanii AdWords nie musi być trudną sztuką. Bez wątpienia bardzo przydatnym narzędziem jest: Narzędzie Propozycji Słów Kluczowych. Najprostsza metoda składa się z 2 kroków:

Krok 1: Jakich słów kluczowych mogą używać moi klienci?

Na początku musisz zadać sobie pytanie, jakich słów kluczowych mogą używać Twoi klienci, wyszukując Twoich produktów w wyszukiwarce. Przykładowo, jeśli prowadzisz hotel we Wrocławiu może być to:

  • Hotel Wrocław
  • Noclegi we Wrocławiu
  • Tanie hotele Wroclaw

Wszystkie opisują Twoje usługi, ale niekoniecznie są najlepsze do przeprowadzenia kampanii adwords. Dlaczego? Musisz sprawdzić, ile razy na miesiąc wpisywane są w wyszukiwarkę, przez Twoich klientów.

Krok 2: Sprawdź jakie wersje słów kluczowych są wyszukiwane.

Jak to zrobić? To bardzo proste. Wejdź na stronę https://adwords.google.pl/select/KeywordToolExternal i wpisz powyższe słowa.

Kliknij w przycisk: Propozycje słów kluczowych.

Teraz możesz posortować i sprawdzić, które odmiany słowa kluczowego są wyszukiwane najczęściej. W naszym przykładzie dużo częściej wyszukiwana jest fraza: hotel wrocław (60 500 razy / miesiąc), niż fraza hotele wrocław (18 100 razy / miesiąc).

Zwróć uwagę na to, że system podpowiedział nam wiele słów kluczowych o których wcześniej nie myśleliśmy. Teraz musisz zaznaczyć słowa kluczowe, które wydają się najlepsze, klikając w przycisk Dodaj, który znajduje się po prawej stronie. Tak zebraną grupę słów kluczowych można, jednym kliknięciem wyeksportować do pliku tekstowego .txt lub do formatu CSV i dodać do kampanii AdWords.

Nie przegap już żadnego artykułu!

Zapisz się do naszego kanału RSS.