Google Tag Manager - Linki Sponsorowane Wrocław | SmartYou

Google Tag Manager

Jest narzędziem które, po wdrożeniu na witrynie pozwala instalować przez interfejs graficzny inne kody do pomiaru i badania ruchu. Eliminuje to potrzebę ingerowania programisty, upraszcza znacznie pracę oraz daje duży wachlarz możliwości dla reklamodawcy.

Kontener Menadżera Tagów Google (Google Tag Manager Container)

Fragment kodu który, jest wklejany na każdej podstronie witryny zaraz po otworzeniu tagu <body>. Zawiera on identyfikator kontenera oraz skrypt ładujący z serwera tagi i reguły zaimplementowane w interfejsie managera tagów. Jego poprawne wdrożenie jest wymagane do zadziałania reszty elementów.

Kontener Google Tag Manager

Tagi w Menedżerze (Google Tag Manager Tags)

Standardowe kody śledzące wdrożone przez system GTM’a (przykładowo AdWords Remarketing, Google Universal Analytics). System ten pozwala znacznie bezpieczniej aktywować tagi, zazwyczaj wystarczy dodać wymagany identyfikator oraz wskazać na których podstronach ma się ładować wybrany kod. Tagi mogą być precyzyjnie aktywowane przez reguły.

Tagi GTM

Reguły w GTM’ie (Google Tag Manager Rules)

Są to warunki uruchomienia poszczególnych tagów na witrynie we wskazany przez nas sposób. Możemy zadecydować o akcji, elemencie i warunkach jakie muszą zostać spełnione by reguła aktywowała konkretny tag śledzący. Daje to nam możliwość sprecyzowania akcji jakie użytkownik musi wykonać, aby wywołać zdarzenie w analityce.

Reguły Google Tag Managera

Zmienne w Google Tag Managerze (Google Tag Manager Variables)

Parametry odczytywane przez Managera z kodu witryny, stosowane później w skryptach, tagach oraz regułach wdrożonych do mierzenia rzeczy. Posiadają różne typy w zależności od potrzeby osoby wdrażającej tagi śledzące. Możemy dodać ręcznie zmienne wewnętrzne poprzez zaznaczenie lub zaimplementować przy pomocy kodu i bardziej zaawansowanych ustawień.

Zmienne GTM

Foldery w GTM’ie (Google Tag Manager Folders)

Dają możliwość w wygodny sposób na pogrupowanie poszczególnych zmiennych, tagów oraz reguł tak by lepiej uporządkować implementacje. Są nowym narzędziem, dostępnym od niedawna w nowszej wersji managera.

Więcej informacji w naszym poradniku…

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – podstawy wdrażania kodów, tagowania oraz tworzenia reguł są dostępne w naszym poradniku: Trzy Poziomy Wtajemniczenia