Skontaktuj się z nami

+48 ‭602 342 788‬
kontakt@smartyou.pl

Promuj swoją stronę

Konwersje Wspomagane w Google Analytics

Przewiń w dół

słownik marketingowy

Konwersje Wspomagane w Google Analytics

Konwersje wspomagane w Google Analytics

Konwersje wspomagane w Google Analytics przedstawiają dane o działaniach, które użytkownicy podjęli, zanim dokonali ostatecznej konwersji na danej stronie internetowej. Innymi słowy, można prześledzić źródła, z których potencjalny klient korzystał, aby finalnie zakupić produkt w sklepie internetowym lub wykonać inną pożądaną akcję. To ważne informacje, które są niezbędne do prawidłowej analizy ścieżki klienta i zrozumienia, w jaki sposób działa grupa docelowa. Takie dane pomogą również optymalizować kampanie Google Ads, które staną się skuteczniejsze.

Konwersje wspomagane w Google Analytics – raporty

W Google Analytics w zakładce ścieżki wielokanałowe znajduje się raport o konwersjach wspomaganych. Zbiera on wszystkie źródła ruchu, które były istotne w ścieżce konwersji. Aby móc zobaczyć takie zestawienie należy najpierw włączyć moduł e-commerce lub skonfigurować cele.

Konwersje wspomagane w Google Analytics – analiza danych

Ścieżka klienta prowadząca do zakupu nie jest jednolita i nie zawsze wygląda tak samo. Konwersje wspomagane pozwalają przeanalizować, które kanały komunikacji z konsumentami mają największy, a także najmniejszy wpływ na domknięcie procesu sprzedaży. Warto weryfikować te dane w praktyce i uwzględniać je w działaniach marketingowych firmy.

Słownik marketingowy

Dziękujemy za odwiedzenie e-marketingowego słownika pojęć SmartYou. Mamy nadzieję, że dowiesz się z niego mnóstwa ciekawych rzeczy i poszerzysz swoją wiedzę o reklamie w internecie.

Sprawdź pozostałe hasła słownika marketingowego!

Zacznij zmiany teraz

Skontaktuj się z nami

Kawa na ławę – dosłownie i w przenośni. Umów się na spotkanie lub skorzystaj z formularza, by zadać dowolne pytanie.

Chcesz poznać wstępny koszt swojej kampanii?
PRZEJDŹ DO FORMULARZA ESTYMACYJNEGO

Piotr Stryjniak dyrektor operacyjny

Piotr Stryjniak
Wróć na górę