Skontaktuj się z nami

+48 500 304 340
kontakt@smartyou.pl

Promuj swoją stronę
Google AdWords

Podsumowanie Nowości AdWords 2017

Rok 2017 był ciekawy w kontekście zmian w Google AdWords z jednego, ważnego powodu - wielkimi krokami zbliża się bowiem zupełnie nowa wersja interfejsu, po raz pierwszy ogłoszona już w 2016, następnie dopuszczana jako beta dla wybranych Reklamodawców i finalnie dostępna (lecz wciąż jako beta) dla wszystkich chętnych.

Przeczytaj więcej
Podsumowanie Nowości AdWords 2017
WydarzeniaRelacje

Conversions@Google 2017 – relacja

Na początku listopada mieliśmy okazję ponownie odwiedzić Dublin i główną siedzibę Google w Europie na konferencji Conversions@Google. Jest ona organizowana od 2013 roku a obecna edycja była skupiona przede wszystkim wokół mobile, choć nie zabrakło tematów związanych z optymalizacją konwersji, UX, multichannel czy szybkości witryn.

Przeczytaj więcej
Conversions@Google 2017 – relacja

Zostań pasjonatem AdWords

Chcesz wiedzieć więcej?
Sprawdź darmowy e-kurs AdWords

Google AdWords

Skrypt sprawdzający odrzucone rozszerzenia reklam w Google AdWords

Choć w Google AdWords można automatycznie otrzymywać drogą mailową wiele typów powiadomień, w tym także na temat niezaakceptowanych reklam tekstowych, to system wciąż w żaden sposób nie informuje o odrzuconych rozszerzeniach.

Jest to o tyle problematyczne, że szczególnie w przypadku zarządzania wieloma kontami, trudno jest codziennie sprawdzać, czy któreś z nich nie straciło właśnie akceptacji, a efekt takiej zmiany może nie być widoczny na pierwszy rzut oka w statystykach. By być pewnym, że każde z rozszerzeń się wyświetlać, warto skorzystać z dodatkowego rozwiązania, którym jest poniższy skrypt.

Przeczytaj więcej
Skrypt sprawdzający odrzucone rozszerzenia reklam w Google AdWords
Atrybucja konwersji, cross-device – czyli komu podziękować za konwersję? Część 1 AnalitykaInne narzędzia

Atrybucja konwersji, cross-device – czyli komu podziękować za konwersję? Część 1

Marketing internetowy jak żaden inny daje nam dziś możliwości do bardzo dokładnej oceny skuteczności poszczególnych działań oraz wykorzystywanych narzędzi. Prowadząc działalność, którą promujemy w internecie, możemy następnie sprawdzać dane, czy to w Google Analytics, czy też w wewnętrznych panelach z danymi dla poszczególnych narzędzi i oceniać, które z kanałów cechuje największa skuteczność.

Przeczytaj więcej
Błędy Językowe w Reklamach AdWords MarketingCopywriting

Błędy Językowe w Reklamach AdWords

Kondycja języka polskiego w Internecie nie jest zbyt dobra. Po pierwsze - nie da się kontrolować poprawności setek tysięcy wpisów w ramach komentarzy pod sieciowymi materiałami. Po drugie - często można się natknąć na treści humorystyczne, gdzie błędy ortograficzne popełniane są celowo np. "co ja pacze?". Moim zdaniem jest to zjawisko negatywne, ponieważ tego typu "ironicznie" napisane słowa zapadają nam w pamięć - tym mocniej, im więcej czasu spędzamy przeglądając portale prezentujące taką zawartość.

Przeczytaj więcej
Załaduj kolejne wpisy Ładuję wpisy
Wróć na górę

Nasza strona używa tylko najsmaczniejszych ciasteczek, by zagwarantować Ci przyjemne użytkowanie. Dowiedz się więcej

OK!